Toto školení společně s Úvodem do PHP pořádám ve spolupráci s Akademií Root.cz. Naučíte se na něm využívat objektově orientované programování (OOP) a několik šikovných rozšíření pro snadnější vývoj větších aplikací v PHP.

Course name

Classes and objects in PHP


Content

  • Objektový model – dědičnost, statické metody, abstraktní třídy, rozhraní, magické metody, klonování
  • Výjimky
  • Jmenné prostory
  • Práce s databázemi – MySQLi, SQLite, PDO
  • Práce s XML – SimpleXML, DOM, XMLReader, SOAP
  • SPL, Reflection, JSON
  • Novinky a změny v PHP 5.3 – 5.6
  • PHP 7, výhled na budoucnost PHP

Zvládáte objekty levou zadní? A máte aplikace dostatečně bezpečné a výkonné? Přijďte na školení bezpečnosti a výkonnosti.


Lecturer

Michal Špaček (about the lecturer, contact the lecturer)


Prerequisites

Měli byste znát PHP v rozsahu školení Úvod do PHP. Na vlastní počítač, pokud si ho chcete přinést, si PHP nainstalujte předem, např. pomocí balíku XAMPP.


Target audience

Školení je určeno pro autory webových aplikací.


Date and venue

Žádný termín není zatím stanoven. Dejte mi níže vědět, pokud byste o školení měli zájem. This training can also be organized in-house.

Trainings in Prague are held regularly in the middle of March, June, September, and December, in other cities irregularly.


Capacity

Maximum of 15 participants


Price

3450 Kč, 4175 Kč incl. VAT, 30% discount for students


Materials

Účastníci dostanou tištěnou prezentaci a certifikát. Dostatek prostoru bude věnován na dotazy. Po skončení školení zasílám komentovanou prezentaci e-mailem i s příklady použitými na školení.


Training reviews

Antonín Lepša

Při přihlašování na školení Třídy a objekty v PHP jsem měl trochu obavy, jestli probírané oblasti nebudou druhý den po absolvování školení Úvod do PHP nad moje chápání, ale opak byl pravdou. Školení které je zaměřené zejména na objektově orientované programování pro mne bylo velkým přínosem. Když jsem se pokoušel proniknout do problematiky objektů samostudiem, nikdy jsem pořádně nikam nepostoupil a když už jsem zjistil, že něco funguje, nevěděl jsem proč. Toto školení mi pomohlo v ujasnění pojmů tříd, objektů, metod, vlastností a zejména jejich chování, vznik, trvání, dědičnosti, rozhraní, bonusem bylo představení šikovných extenzí a funkcí PHP, porovnání různých verzí PHP a rovněž zmínka o bezpečnosti a jak předcházet bezpečnostním problémům. Jako správce několika serverů jsem měl možnost vidět PHP kód poměrně velkého množství vývojářů a řadu z nich bych na Michalova školení povinně vyslal. Rozhodně toto školení doporučuji všem, kteří to s vývojem v PHP myslí vážně, protože umožňuje vytvořit pevné základy znalostí, na kterých je možné dále stavět.

David Kudláček, Masarykova univerzita, Institut biostatistiky a analýz

Na školení mě velmi potěšil důraz na objektově orientované programování, zejména pak jeho konkrétní odlišnosti typické pro PHP. Taktéž jsem ocenil nahlédnutí do několika návrhových vzorů a shrnutí vývoje PHP a nejzajímavějších změn v průběhu minulosti i s výhledem do budoucnosti. Vše doplněné konkrétními srozumitelnými příklady, které jsem si ze školení odnesl a nadále z nich budu čerpat. Všem doporučuji.

Milan Otmar

Děkuji za perfektní školení, které začínalo v rozumnou hodinu pro nás dojíždějící. Bylo perfektně připravené a hlavně předvedené na konkrétních příkladech, které nám byly i zaslány. Pro mne mělo velký význam, uvedlo mě do světa OOP PHP a posunulo zase o kus dál. Lektor, Michal Špaček, který je jednoznačně velkým odborníkem v této oblasti, se nám věnoval i po skončení školení a zodpověděl všechny naše zvědavé dotazy. Školení se mi líbilo a byl jsem maximálně spokojen. Jenom snad bych měl jeden návrh ke zvážení, zda nerozdělit jednodenní školení na 2 dny, jeden den třeba Objektový model, Výjimky a Databáze a druhý den zbytek a třeba ještě doplnit komplexním příkladem.

All reviews


Preliminary sign-up

Participant

Na zadanou e-mailovou adresu zašlu pozvánku, jakmile termín tohoto školení vypíšu. Na nic jiného nebude použita.

This training can also be organized in-house. I also offer consulting for your business, contact me!

Česky