Check the online version, I often update my slides.

Talk detail

Znáte film Mizerové? Ten ve kterém hraje Will Smitka?

V téhle dvojpřednášce s Vláďou "Willem " Smitkou jsme ukázali různé útoky a vysvětlíme, jak se jim bránit.

Ukazovali jsme:

Mnoho z těchto nástrojů používají i lidé, kterým se říká script kiddies (skiddies, skids), tedy “děcka se skripty”, kteří často ani nerozumí jak daná věc funguje. My jsme se to snažili v rychlosti vysvětlit a ukázat jak fungují a upozornit na to, že skids jsou běžný způsob hackování webových aplikací, že je třeba s nimi počítat a že stejné nástroje používají i profíci. Nástroje to jsou běžně dostupné a tak to má být, bez nich by se těžko ukazovalo, že bezpečnost je dobré brát vážně.

Mimochodem z filmu Mizerové pochází má oblíbená hláška a životní motto My shit always works sometimes a ve stejném duchu se nesla i tahle přednáška 😈

PS: Tato přednáška a ukázky v ní byly pouze pro vzdělávací účely a nově nabyté znalosti a dovednosti prosím použijte pro zlepšení zabezpečení a to především vlastních webů a aplikací.

Date and event

August 29, 2019, Čtvrtkon #83 (talk duration 90 minutes)

Slides

Michal Špaček

Michal Špaček

I build web applications and I'm into web application security. I like to speak about secure development. My mission is to teach web developers how to build secure and fast web applications and why.

Public trainings

Come to my public trainings, everybody's welcome:

HTTPS for developers & admins
(December 7–8, 2022 )

PHP application security
(December 12–15, 2022 )